KDU.breadcrumbs.homeKraj Informace Krajská konference KDU-ČSL Moravskoslezského kraje
Zpět

Krajská konference KDU-ČSL Moravskoslezského kraje

Přidáno 16. 3. 2019
Krajská konference KDU-ČSL MSK zvolila na další 2 roky nové vedení.
Moravskoslezští lidovci si dnes zvolili na další dva roky nové vedení. Předsedu kraje obhájil Jiří Carbol, senátor PČR a starosta obce Dobrá. Za místopředsedy krajského výboru byli zvoleni zástupci zbývajících 5 okresů. Za Ostravu Lukáš Curylo, 1. náměstek hejtmana MSK,  za okres Bruntál Jan Stejskal, správce synagogy v Krnově, za okres Opava Michal Jedlička, náměstek Statutárního města Opava, za okres Nový Jičín Václav Pomikálek, ředitel kovárny a za okres Karviná Bohuslav Niemiec, náměstek Statutárního města Havířov.
Delegáti konference dále zvolili další členy krajského výboru a zástupce do Celostátní konference KDU-ČSL.
Delegáti konference odhlasovali jednotně návrh na místopředsedu strany Bohuslava Niemiece, který bude volen na Sjezdu 29. - 30. 3. 2019 v Brně.
Krajské konference se zúčastnili a k delegátům promluvili všichni tři kandidáti na předsedu strany Jan Bartošek, Marián Jurečka a Marek Výborný.
Před volbami do Evropského parlamentu představili své vize kandidáti do EP europoslanci Tomáš Zdechovský a Michaela Šojdrová. Moravskoslezští lidovci vysílají do evropských voleb Lukáše Curylu a Evu Šillerovou.