KDU.breadcrumbs.homeOkresy Bruntál Aktuality Okresní konference Bruntál
Zpět

Okresní konference Bruntál

Přidáno 7. 5. 2024
Ilustrační foto
Okresní organizace KDU-ČSL Bruntál má nově zvoleného pokračujícího předsedu Ing. Karla Siudu.
Na okresní konferenci Bruntál, která se konala dne 27. 4. 2024 v krásném prostředí krnovské restaurace Villa Café, bylo letos živo! Celkem 35 účastníků této pro budoucnost okresní organizace důležité konference se sešlo k dobré kávě a obědu, s úsměvem na rtech a každý s určitým očekáváním věcí budoucích. Přibližně polovina delgátů si přála zachování stávajícího vedení a přibližně druhá polovina očekávala ve vedení změnu. Setkání se zahájilo společnou modlitbou Páně, která byla důstojným začátkem diskuzí, projevů a voleb. Následně si delegáti vyslechli projevy hostů: Lukáše Curyla, náměstka hejtmana MSK Jiřího Navrátila, europoslankyně Michaely Šojdrové, kandidáta na europoslance Ondřeje Mikmeka, předsedy OV KDU-ČSL Stanislava Štefka, náměstka primátora Statutárního města Havířov Bohumila Niemce, zástupců Mladých Lidovců.
                                       
Okres Bruntál má celkem sedm místních organizací. Pět z nich předem na svých schůzích navrhlo do vedení okresu Ing. Karla Siudu, jak tomu bylo i v předchozích letech. Dvě organizace předsedu předem nenavrhly. Na okresní organizaci vzešel aktuální návrh delegátky konference na předsedkyni okresní organizace MVDr. Pavlu Löwenthalovou, která se nakonec stala první místopředsedkyní a svůj post předsedy obhájil Ing. Karel Siuda. Druhým místopředsedou se stal Jiří Kuna.
Situace v okrese není snadná a staronové vedení bude mít nepochybně spoustu práce na tom, aby se členská základna nadále rozšiřovala a nechřadla. Výsledky voleb značí, že individuální péče o členy a oslovování nových sympatizantů a aktivních příznivců vyžaduje pečlivou a dlouhodobou píli a dobré vztahy. 

Mgr. Štěpánka Křehlíková