KDU.breadcrumbs.homeOkresy Frýdek-Místek Aktuality Horké téma v diskusním pořadu ,, Máte slovo...
Zpět

Horké téma v diskusním pořadu ,, Máte slovo...

Přidáno 3. 4. 2019
Ilustrační foto
Česká pošta čelí kritice....

Horké téma v diskusním pořadu Máte slovo....

Česká pošta čelí kritice. Zasloužené nebo je státem podfinancovaná?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o současnosti a budoucnosti České pošty. Diskutovat budou: Roman Knap – generální ředitel České pošty, Jan Skopeček – místopředseda Rozpočtového výboru PSP ČR /ODS/, Jiří Carbol – místopředseda Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu PČR /KDU-ČSL/, Jindřiška Budweiserová – předsedkyně největších odborů České pošty, Martin Marek – místostarosta Prahy 17, Jaroslav Pollak – nespokojený klient České pošty, a další.

Česká pošta zaměstnává necelých 30 000 lidí. Každý rok ale zhruba čtvrtina zaměstnanců odejde jinam. Hlavním důvodem fluktuace jsou špatné pracovní podmínky a podprůměrné platy. Doručovatelé si vydělají 19 000 hrubého, personál na překážkách 23 000 měsíčně. Stojí za jejími problémy podfinancování státem nebo je pes zakopán jinde?

Pošťákům s rozmachem e-shopů neustále přibývá práce. Jejich kolegové na přepážkách zase musí nabízet klientům doplňkové zboží jako třeba pexeso, simky, ale i pojištění. Až nedávno zavedla Česká pošta s velkou slávou možnost platit na poště kartou, slibuje, že balík klientovi pošle do ruky, kam si bude přát, ale skutečnost bohužel pokulhává. Velmi často se stává, že poštovní doručovatel se ani neobtěžuje na adresáta zazvonit a pokusit se mu zásilku předat. Místo toho vhodí jen oznámení, že je zásilka na poště k vyzvednutí. Měla by Česká pošta být zase taková, na jakou jsme byli zvyklí, nebo se naopak musí radikálně změnit? Pokud ano, jak a kdy?