KDU.breadcrumbs.homeOkresy Karviná Aktuality Místopředseda KDU-ČSL bilancuje
Zpět

Místopředseda KDU-ČSL bilancuje

Přidáno 23. 1. 2020
Ilustrační foto
S blížícím se mimořádným sjezdem KDU-ČSL v Praze se stále častěji hovoří i o místopředsedech strany. Jedním z nich je i člověk z našeho kraje Ing. Bohuslan Niemiec, který byl na březnovém sjezdu zvolen spolu s Janem Bartoškem nejvyšším počtem hlasů přítomných delegátů - celkem ho podpořilo 314 hlasujících. Zeptali jsme se ho, jak vnímá svoje půsbení v pozici mítopředsedy.
Bratr Niemiec se aktivně a pravidelně účastní předsednictva CV i CK a snaží se předávat podněty z Moravskoslezského kraje, společně s ostatními pracoval na nasměrování KDU k parlamentním volbám 2021. (Základní teze byly kladně vnímány všemi včetně všech kandidátů na předsedu na programové radě v Lipnici  9.1.2020 )
Možná, že nebyl mediálně tolik vidět, ale jeho úkoly v předsednictvu se týkaly spíše práce dovnitř členské základny k přípravě kandidátů do komunálních volbeb 2022.( Na podzim proběhl první ze 4 cyklů školení komunálních politiků, týkal se cca 160 lidí, s nimiž chce pracovat dlouhodobě)
Za 3/4 roku v předsednictvu se naučil spoustě nových dovedností a schopností, které by měl každý politik ovládat.
Kromě toho se aktivně spolupodílel jako předseda OV KDU-ČSL Karviná na kampani do evropských voleb, o čemž svědčí i výborný výsledek v této oblasti. I po mimořádném sjezdu je připraven dál pracovat v této pozici.