KDU.breadcrumbs.homeOkresy Nový Jičín Aktuality Co vše obnáší práce v "zahraničním výboru" MSK?
Zpět

Co vše obnáší práce v "zahraničním výboru" MSK?

Přidáno 25. 10. 2023
Ilustrační foto
Práce zástupců KDU-ČSL ve vedení Moravskoslezského kraje je různorodá a mnohdy přesahuje hranice MSK, a to doslova. V termínu 19.-20.10.2023 se uskutečnilo již několikáté Česko-Polské zasedání zahraničního výboru (celým názvem Výboru pro zahraniční a přeshraniční spolupráci), tentokrát na české straně. Během těchto dvou dnů zástupci MSK a Opolského vojvodství navštívili několik zajímavých míst, která mají být zapojena do společných projektů spolupráce.
Společné setkání bylo zahájeno v exercičním domě na Cvilíně, následovala komentovaná prohlídka poutního chrámu, kterou doplnil nádherný varhanní koncert. O možnosti propagace krnovského piva v Polsku se debatovalo v pivovaru u Nachmelené opice. Následně byli naši návštěvníci seznámeni s historií města Krnov a nezapomnělo se ani na naše řecké spoluobčany. Poté následovala prohlídka krajského zámku v Bruntále.
Druhý den jsme se společně vydali na Praděd, kde nám počasí bohužel úplně nepřálo, ale to nikomu z téměř 15-ti členné delegace Čechů a Poláků nevadilo. Věříme, ze výsledky naší spolupráce budou vidět již v příštím roce, kdy by podle dohody mělo dojít k propojení cyklostezek mezi oběma zeměmi, které jako jedni z prvních vyzkouší právě zástupci zahraničních výborů obou zemí. Jako samozřejmost již obě strany berou prezentaci svých krajů na výstavách cestovního ruchu a gastro festivalech. Musím přiznat, že Opolské vojvodství nám má co nabídnout a vězte, ze budete mile překvapeni.

Stanislav Stefek, člen výboru pro zahraniční a přeshraniční spolupráci