KDU.breadcrumbs.homeOkresy Ostrava - město Aktuality 3.zasedání OV KDU-ČSL Ostrava
Zpět

3.zasedání OV KDU-ČSL Ostrava

Přidáno 19. 6. 2019
Ilustrační foto
Volby do Evropského parlamentu - v Ostravě nárůst hlasů pro KDU-ČSL
Na svém předprázdninovém zasedání  se sešli členové okresního výboru KDU-ČSL v Ostravě  spolu s předsedy místních organizací. Hlavní tématem schůze bylo zhodnocení ostravské volební kampaně  a výsledky voleb do EP v Ostravě.
Jak sdělil předseda OV Z.Pražák, radostným zjištěním bylo, že KDU-ČSL v Ostravě získala o 390 hlasů více ve srovnání s posledními komunálními volbami.
Kandidáti do evropského parlamentu byli v Ostravě vidět, Mimo celostátní billboardy, v městských obvodech nebylo možné přehlédnout již tradiční plachty na plotech našich členů a příznivců, a plakáty na veřejných plochách. Bratr předeseda Z.Pražák vyzdvihl a poděkoval za aktivní nasazení mnohých předsedů MO.
Zbyněk Pražák  pak předložil členům zpracovanou  podrobnou analýzu výsledků voleb v jednotlivých městských obvodech.Tato analýza obsahovala i srovnání s výsledky voledky  v komunálsních volbách 2018. Shrnul, že tam kde je  KDU-ČSL  v místě aktivní, odrazí se to i ve výsledku voleb. Avšak  KDU - ČSL ve velkých ostravských obvodech to má velmi těžké.
Závěrem vyzval předsedy MO, aby v období před krajskými volbami  2020 s touto analýzou pracovali a navrhli opatření k možnému zlepšení volebních výsledků.