KDU.breadcrumbs.homeOkresy Ostrava - město Aktuality Ostrava měla zastoupení na Akademických týdnech
Zpět

Ostrava měla zastoupení na Akademických týdnech

Přidáno 5. 8. 2019
Ilustrační foto
Křesťanský pohled na vývoj EU - významná přednáška Pavla Bělobrádka
Na již tradičních Akadmických týdnech, které se konaly v termínu 27.7.- 4.8. ve Sněžném v Orlických horách měla zastoupení i lidovecká Ostrava. Přijela rodina Novákova a Gelnarova.
Účastníci měli možnost zúčastnit se přednášek mnohých významných osobností  na různorodá témata vědních i společenských oborů.
S velkým ohlasem se setkala přednáška nedávného předsedy KDU-ČSL Pavla BĚLOBRÁDKA na téma Křesťanský pohled na vývoj Evropské unie. Přítomné poutavým způsobem seznámil s historii a vývojem EU a s nezastupitelnou úlohou křesťanství v ní. Zdůraznil nutnost stálé péče o křesťanskou duši Evropy. Připomenul i mnohá svá setkání s evropskými státníky.
S  dalších vystoupení velmi zaujala astronomická přenáška dr.Jiřího Grygara, přednáška prof. Davida Ebena o Historii gregoriánského chorálu, plk.Eduarda Stehlíka o  Osudech hrdinů a hlavně vystoupení P.Ladislava Heryána o Životě milovaných dětí.
Po celý týden bylo možno shlédnout výstavu fotografa prof.Jindřicha Štreita pod názvem Abnormalizace, která neopakovatelným způsobem zobrazovala život v socialistickém Československu.
K neopakovatelné pohodové atmosféře celého setkání  přispěla skvělá organizace, okolní orlická příroda a vyjímeční lidé.