KDU.breadcrumbs.homeKraj Informace Ministr životního prostření Petr Hladík u nás v Moravskoslezském kraji – debaty, transformační proje
Zpět

Ministr životního prostření Petr Hladík u nás v Moravskoslezském kraji – debaty, transformační projekty, cirkulární odpadové hospodářství

Přidáno 14. 8. 2023
Ilustrační foto
Pondělí 14. 8. 2023 strávil ministr životního prostření Petr Hladík společně s ministrem financí Zbyňkem Stanjurou v Moravskoslezském kraji.
 
Navštívili Třinecké železárny a zúčastnili se spolu s dalšími politiky Ivanou Váňovou, Jiřím Navrátilem, Lukášem Curylem a Bohuslavem Niemiecem vyzdvižení „posledního okovu“ z nevyužívaného dolu Frenštát v obci Trojanovice na Novojičínsku. Výstavba černouhelného dolu započala v roce 1981, nikdy se zde však netěžilo. Nevyužívaný důl tak oficiálně ukončuje svoji činnost a bude zasypán. Rýsuje se však nové využití tohoto prostoru, a to projektem Cérka, kterým chce obec Trojanovice území přeměnit na nové moderní centrum nabízející prostor pro vědu, kulturu i zábavu. I toto téma bylo předmětem debaty.
Ministři se sešli i s komunálními politiky za KDU-ČSL a ODS, kde debatovali o otázkách, které samosprávy v současnosti tíží, jako je například nový systém zálohování PET lahví či daň z nemovitostí.
Ministr Petr Hladík poté navštívil město Nový Jičín, kde mu místostarosta Jaroslav Perútka představil realizované projekty např. Reusecentrum, Lesopark Skalky, Kamenné divadlo či Zvěrokruhovou zahradu a obecní včelíny. Den v Moravskoslezském kraji pak zakončil debatou se členy, příznivci a veřejností v Žerotínském zámku v Novém Jičíně.
Děkujeme ministrům za návštěvu našeho kraje, politikům na všech úrovních za starostlivost o naše obce, města i kraj a občanům za aktivní přístup a chuť debatovat a dozvídat se informace z ověřených zdrojů.