KDU.breadcrumbs.homeOkresy Karviná Aktuality Blahopřejeme k životnímu jubileu !
Zpět

Blahopřejeme k životnímu jubileu !

Přidáno 10. 9. 2019
Ilustrační foto
V těchto dnech do dožívá významného životního jubilea - 80.let - významný lidovecký politik pan Ing. Emil Škrabiš. Narodil se 1. září 1939 v Horní Lutyni, okres Karviná, v rodině kovozemědělce. Po absolvování Osmileté střední školy v Dolní Lutyni se vyučil v Učňovské škola zemědělské,v oboru kovář a podkovář. Následně pracoval ve Šlechtitelské stanici v Dolní Lutyni jako kovář a podkovář, poté vystudoval SZTŠ v Ivančicích, obor mechanizátor a po úspěšném složení maturitní zkoušky byl přijat na VŠZ v Praze, kde studoval na Fakultě mechanizační. Po ukončení studií pracoval jako mechanizátor ve Státním statku Bohumín odkud v roce 1967 přešel na STS v Českém Těšíne, kde postupně dosáhl až na pozici provozního náměsteka. V letech 1993 - 1996 působil na na Územním odboru MZe ve Frýdku - Místku. V roce 1996 byl poprvé zvolen senátorem, v roce 1998 bel zvolen opětovně a v senátu 
Parlamentu ČR, byl členem Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu, členem Volební komise, ověřovatelem Senátu. Po celý život se intenzivně věnoval zemědělské problematice a hlavně po dobu svého působení v senátu tvrdě pracoval pro náš region a úspěšně prosazoval regionální zájmy. 
Členem KDU-ČSL je od roku 1990. Mnoho let působil i jako předseda OV KDU-ČSL Karviná.
Milý bratře senátore, při příležitosti tak významného životního jubilea ti přejeme pevné zdraví, které v poslední době opravdu potřebuješ, hojnost Božího požehnání, životní pohodu, elán, kterého jsi měl vždy na rozdávání, štěstí a pohodu a hlavně ještě mnoho dalších let.