KDU.breadcrumbs.homeOkresy Nový Jičín Aktuality Jak pandemie ovlivňuje chod místních organizací
Zpět

Jak pandemie ovlivňuje chod místních organizací

Přidáno 25. 4. 2021
Ilustrační foto
Nacházíme se v bezprecedentní situaci - již druhým rokem v řadě se v některých MO nepodařilo svolat tradiční výroční členskou schůzi. Jak se s takovou překážkou poprat?
S tímto problémem se potýká mnoho místních organizací v okrese Nový Jičín. Minulý rok nestihli výroční členskou schůzi uspořádat před vyhlášením nouzového stavu a omezením shlukování osob. A letos se situace opakuje. Pro předsedy místních organizací se jedná o nelehkou situaci - rádi by zůstali v kontaktu se členy MO, ale osobně je to komplikované. Stanovy určují, že je nutné odevzdat členské příspěvky, ale jak to udělat, když jejich výběr je z důvpdu zákazu setkávání tak komplikovaný? Blíží se volby do Poslanecké sněmovny a s nimi se pojí mnohé otázky a organizační věci, které je potřeba komunikovat členské základně, ale jak, když svolat schůzi není možné? 
Tato doba před nás všechy klade nové výzvy. Nutí nás vyhledávat alternativní zdroje komunikace. Odhoďme nyní stranou obavy a skepsi a zkusme využít více možnosti, které nám nabízí technologie. Volejme si, pišme e-maily, založme skupinu na facebooku, svolejme on-line schůzi. Nepolevme v aktivitě a nenechme naše členy s pocitem, že nás jejich názor nezajímá a že nevědí, co se ve straně děje.