KDU.breadcrumbs.homeOkresy Nový Jičín Aktuality Jak proběhnul Výšlap na Javorník
Zpět

Jak proběhnul Výšlap na Javorník

Přidáno 27. 6. 2020
Ilustrační foto
I přes obavy z nepříznivého počasí se nás v sobotu 27. 6. 2020 na Javorníku sešlo mnoho.
A nakonec se obavy ukázaly být zbytečné - celou dopolední akci provázelo krásné slunečné počasí, a tak nic nebránilo rozehřátí grilu a nafouknutí skákacího hradu.  

Na startu se sešlo nakonec kolem 70 lidí, převážně rodin s dětmi. Někteří účastníci přijeli až z Oderska nebo Hlučínska. Akce se také zúčastnil náměstek hejtmana bratr Jiří Navrátil.

Výšlap na kopec zvládli všichni s přehledem. Nahoře se v plné míře projevilo, jak skvěle zvládá mladý dětský organismus námahu - zatímco rodiče si rádi chvíli odpočinuli a poté se s chutí pustili do čerstvě ugrilované klobásy, většina dětí se ihned vydala dovádět na skákací hrad. Z něj je často dostala až vidina odměny za splněné úkoly, které pro děti připravili bratr Stanislav Štefek a bratr Václav Najzar - děti si vyzkoušely umlít obilí za pomoci dvojice mlýnských kamenů a také zatlouct kladivem hřebík do dřevěné desky. Za splnění obou úkolů dostaly děti malou sladkou odměnu.

Krásným zpestřením celé akce byla pro také možnost svézt se na poníkovi, kterého na akci přivezl bratr Jaroslav Perútka ze Žiliny. A že je nejkrásnější pohled na svět ze hřbetu koně se vydali vyzkoušet kromě dětí i někteří dospělí.

Všem organizátorům i účastníkům patří poděkování za společně prožité sobotní dopoledne.