KDU.breadcrumbs.homeOkresy Nový Jičín Aktuality Příbor - město památek... ale ty je nutné udržovat
Zpět

Příbor - město památek... ale ty je nutné udržovat

Přidáno 28. 2. 2021
Ilustrační foto
Věděli jste, že podle Ústředního seznamu kulturních památek ČR, který spravuje Národní památkový ústav, se na území města Příbora nachází 66 kulturních památek? (údaj k 28. 2. 2021)
Postarat se o takové množství památek není lehký úkol, ale v Příboře se to i díky práci radních a zastupitelů za KDU-ČSL poměrně úspěšně daří.
V roce 2020 došlo k rekonstrukci a restaurování hned několika kulturních památek, z nichž jmenujme například mramorový kříž na ulici Masarykova a kříž na Prchalově nad dálnicí D48. Velkým projektem byla oprava a sanace hradební zdi pod farním kostelem a znovuzprůchodnění uličky podél této zdi od řeky Lubiny ke kostelu - toto místo s malebným výhledem na pravý břeh řeky Lubiny přímo zve k romntické procházce. Rekontrukcí také prošla kaple svatého Jana Sarkandera ve Skotnici u příležitosti výročí 400 let od mučednické smrti tohoto světce; vyčištěna byla i studánka u základů kaple. Nyní se pracuje na obnově sochy svatého Jana Nepomuckého na návrší nad boroveckými rybníky - náklady, které v celkové výši činí 300 tisíc, se částečně podařilo pokrýt také díky benefičnímu koncertu, který byl uspořádán MO KDU-ČSL a přenášen on-line k příležitosti oslav státního svátku 28. října 2020.
Osud kulturních památek zkrátka našim zastupitelům v Příboře není lhostejný.