KDU.breadcrumbs.homeOkresy Ostrava - město Aktuality Významné výročí okresní tajemnice KDU-ČSL v Ostravě
Zpět

Významné výročí okresní tajemnice KDU-ČSL v Ostravě

Přidáno 27. 11. 2019
Ilustrační foto
Sestra Sylva Sroková slaví 70 let.
V těchto dnech se dožívá významného životního jubilea dlouholetá okresní tajemnice KDU-ČSL v Ostravě sestra Sylva Sroková  z Mariánských Hor.
Sylva byla a je i nadále členkou lidové strany tělem i duší. Do tehdejší Československé strany lidové vstoupila r. 1986, od r. 1993 pracovala ve funkci Okresní tajemnice KDU-ČSL v Ostravě.
Toto porevoluční období bylo pro lidovou stranu v Ostravě velmi náročné, tehdy měla ostravská organizace 1 600 členů. Celá agenda se zpracovávala na začátku písemně. S úsměvem vzpomíná jak se seznamovala a musela se učit práci na počítači.
Svou odpovědnou práci vykonavala s velikou pečlivostí, typický byl její laskavý přístup k lidem.
Jedno období pracovala  jako ekonomka pro krajskou kancelář v Ostravě a po dvou létech se opět vrátila na svou domácí okresní kancelář. Několik let byla předsedkyní místní organizace v Mariánských Horách a členkou okresního výboru v Ostravě.
I po odchodu do důchodu se zajímala o dění v KDU-ČSL, pracovala a aktivně pomáhala na schůzích, konferecích, převolebních akcích.
U příležitosti konání Okresní konference KDU-ČSL v Ostravě v únoru letošního roku převzala z rukou předsedy okresního výboru Zbyňka Pražáka ocenění a poděkování za svou práci, blahopřál ji též tehdejší předseda strany Pavel Bělobrádek.

Milá Sylvo.
blahopřejeme a děkujeme !